• O nas

  • Z lotu ptaka

  • Kółko Fotograficzne

    Pełnia księżyca

 

Powiat
Nowosądecki

 

 

Biuletyn Informacji Publicznej

 

Facebook

 

 

 

 Nasz Instagram

 

 

 Nasz blog

6 listopad 2018

6 listopada młodzież bardzo chętnie uczestniczyła w spotkaniu z wolontaiuszką gminnego schroniska w Starym Sączu Agnieszką Sznajder, która nie tylko zachęcała do wolontariatu ale również poruszała tematy sterylizacji, pseudochodowli, bezdomność i praw zwierząt. Były zdjęcia i filmiki podopiecznych schroniska, było refleksyjnie i nie zabrakło łez wzruszenia... Oczywiście najbardziej skorzystały na tej wizycie schroniskowe szczeniaki, które przez wychowanków były rozpieszczone. Młodzież i wychowawcy planują swoje pierwsze odwiedziny w schronisku.

zobacz foty:)

3 listopad 2018

11 październik

CZY CUKIER MOŻE UZALEŻNIAĆ?

Cukier krzepi, cukier uzależnia

 

Każdy przecież zna uczucie błogości, po zjedzeniu czegoś słodkiego podnosi się w organizmie poziom hormonu szczęścia, czyli serotoniny. Ale czy można uzależnić się od jedzenia – tak, w ogóle?

Można. 

Mechanizm nałogu jest taki sam, jak w przypadku alkoholizmu czy narkomanii.

Musi przecież istnieć głębsza przyczyna tego, że ludzie tyją. Przecież żadna z otyłych osób nie zaczęła jeść dużo i przesadnie, po to by źle się czuć – tylko dobrze, prawda?

Oto pięć najbardziej typowych objawów tego uzależnienia

 

Są ze sobą niemal nierozłączne i powtarzają się, tak jak w błędnym kole.

  1. Podstawowym i najważniejszym objawem jest jedzenie w celu „zajedzenia” trudnych emocji: lęku, nudy, złości, samotności.
  2. Wówczas – po to by się nagrodzić lub uspokoić – dostarczamy organizmowi potężnej ilości kalorii. Często są to po prostu słodycze. Ale nie muszą.
  3. Chodzi o to, by doprowadzić swój organizm aż do uczucia „rozepchania”. Wtedy kłopotliwe emocje schodzą na dalszy plan. Główną emocją – po tym jak się najemy – jest bowiem uczucie przejedzenia, czasem aż do uczucia mdłości. Jest to  zatem często jedzenie pomimo braku głodu.
  4. Czwarta cecha uzależnienia od jedzenia  to – logicznie wynikająca ze wcześniejszych trzech – jedzenie większej ilości, niż się zamierzało
  5. Ostatnim elementem tej układanki są oczywiście powtarzające się – złożone samemu sobie – obietnice, że to „już ostatni raz; od jutra przechodzę na dietę”. Wytrwanie w tym postanowieniu niestety jest tak trudne, że już za parę dni błędne uzależnienia koło kręci się od początku.

 

 

 

 

9 październik 2018

8 październik 2018

5 październik 2018

Od poniedziałku rusza nasze wyzwanie "Szczęśliwi bez cukru".❤️❤️❤️❤️❤️
WITAJ W ŚWIECIE SZCZĘŚLIWYCH BEZ CUKRU,
ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ PODRÓŻY, Z MIŁOŚCIĄ DO ZDROWIA I JEDZENIA…zgłoś się już dzisiaj po swój kalendarz:)

2 październik 2018

We wtorek odbyło się spotkanie kółka Bądź Eco na którym omowilismy problem oceniania innych.

Do wiedzieliśmy dlaczego oceniany innych i jaki to może mieć wpływ na nasze życie.

Uczylismy się też nie oceniać negatywnie samych siebie, by nasza samoocena nie wynikała z krytykowania innych.

 

Nowe foto

Galeria